Fanów twórczości jest obecnie

poniedziałek, 5 października 2015

Kontakt ze zwierzętami w White Emotion Theory.

Daria Galant na swojej farmie "Olchowe Łąki"
Teoria Białej Emocji - dział: Przyrodoterapia.

 Rozmowa z powieściopisarką, autorką White Emotion Theory- systemu rozwoju osobowości przy użyciu literatury, sztuki i nauk humanistycznych- skutecznych metod coachingowych.

Redakcja: Czym są zwierzęta dla człowieka?
Daria Galant: Raczej "kim". To przyjaciele, nasi druhowie w życiu, czasami opiekunowie. Często wydaje nam się, że opiekujemy się zwierzetami a to one opiekują się nami. Dbają o nasz rozwój, o naszą empatię, o naszą obowiązkowość. 
Redakcja: Obowiązkowość? Jak zwierzęta uczą nas obowiązków?
Daria Galant: Oczywiście. Posiadanie zwierząt jest obowiązkiem. To nie tylko przyjemność ich obecności ale też określone nasze powinności wobec nich. Dbanie o ich zdrowie, komfort, codzienny dobrobyt. To również zapewnienie im odpowiedniej dawki emocjonanego kontaktu z nami. Nie można zwierzęcia "posiadać" i nie zwracać na niego uwagi, gdyż nie ma się już na to czasu, czy sił, czy nawet chęci. Zwierzęta trzeba dopieszczać swoją obecnością, spędzaniem razem czasu. Bo zwierzęta też za nami tęsknią, też na nas czekaja, gdy wracamy z pracy i też mogą być sflustrowane naszą obojętnością.
Redakcja: Czyli mają w stosunku do nas oczekiwania?
Daria Galant: Tak. I te oczekiwania powinniśmy zaspokajać, gdy jesteśmy opiekunami danego zwierzęcia.
Redakcja: Co daje nam kontakt ze zwierzętami?
Daria Galant: Wszystko, co ważne. Siłę życiową, beztroską radość, bliskość, miłość. Ale też uważność na potrzeby "mniejszych braci". Zwierzeta dają też bardzo ważną w dzisiejszym świecie "obecność". One po prostu są przy nas bezwarunkowo. A, jak się okazuje, ta obecnośc jest szalenie ważna. Odsuwają od nas poczucie osamotnienia. A to piękny dar. W zamian mamy okazję stać się lepsi, jako ludzie, bardziej pracowici, bo nasze zwierzęta wymagają od nas działania, bardziej otwarci i szczerzy. 
Redakcja: Czyli zapewniają dla nas ludzi skuteczny rozwój.
Daria Galant: Dają nam swoje zaufanie i miłość w sposób automatyczny, nie wykalkulowany. Dlatego i my powinniśmy uczyć się od niech tej szczerości i radości z każdej chwili dnia. 
Redakcja: Dziękuję za rozmowę.

Brak komentarzy: