Fanów twórczości jest obecnie

poniedziałek, 15 czerwca 2015

Portrety Filmowe Darii Galant- Janusz Maksymiuk "Kolory"

Portrety Filmowe - autorka od lat realizuje dokumenty artystyczne o arystach i sztuce współczesnej

Autorka rozpoczęła realizację kolejnego filmu, tym razem o twórczości wybitnego, nietuzinkowego i awangardowego artysty  Janusza Maksymiuka. Film nosi tytuł: "Kolory".
- Mentalnie przygotowywałam się do filmu o Januszu od długiego czasu- mówi Daria Galant, która jest zaprzyjaźniona z artystą.- Koncepcję filmów dostosowuję do twórczości i osobowości mojego bohatera a ta jest naprawdę niebanalna o czym z pewnością widzowie przekonają się- śmieje się.
Kolekcja "Portretów Filmowych", stworzonych przez autorkę jest unikatowym zbiorem sztuki audiowizualnej, przedstawiającym i upamietniającym dokonania wielkich twórców. Znajduje się w kolekcjach muzeów, jest w obiegu galerii sztuki i zbiorach filmowych TVP. Do tej pory DG zrealizowała filmy o Annie Dębskiej- rzeźbiarce i twórzyni II powojennej hodowli konia arabskiego w Polsce, Henryku Musiałowicz (malarzu mistyku i twórcy kompozycji przestrzennych), Danielu Olbrychskim (aktorze, który bez dublerów brał udział w kaskaderskich scenach na koniach). Film "Kolory: jest czwartym portretem audiowizualnym autorki.    

Brak komentarzy: