Fanów twórczości jest obecnie

środa, 7 marca 2012

Marcowe spotkania pisarki z młodzieżą: Dlugosiodlo. Puszcza Biała

6 marca 2012 r. w szkole podstawowej w Dlugosiodle odbylo się spotkanie mlodzieży z DG. Na spotkaniu wyswietlony zostal film dokumentalno-artystyczny "Nadbużański Teatr Konny". Mlodzież miala okazję zapytać, jak wygląda życie twórcy, z jaką materią boryka się wspólczesny pisarz, jakie byly początki pisania autorki "Poludnicy" i "Sióstr Opposto". Nie brakowalo pytań z zakresu demonologii ludowej, która- co DG nie ukrywa- jest inspitacją dla jej twórczosci i przedmiotem jej badań kulturoznawczych i literackich od czasów studiów.
Szczególnym zainteresowaniem wsród mlodzieży cieszyl się dom z dzieciństwa pisarki, w którym mieszkali jej dziadkowie, potem rodzice i gdzie pisarka podejmowala swoje pierwsze próby pisania, jako dziecko. Dom ten, znajdujący się na Dolnym Sląsku, to rozlegla willa, otoczona tajemniczym ogrodem. - Moje pierwsze wrażenia z obserwowania przyrody byly wlasnie w tym ogrodzie- mówila na spotkaniu DG.
Spotkanie obfitowalo w ciekawe tematy, poruszane przez mlodzież. - W życiu mlodego czlowieka bardzo ważna jest ciekawosc swiata. Ale trzeba umieć ją zatrzymać w sobie, kiedy jest sie już doroslym- powiedziala pisarka.

oprac. L/W

Brak komentarzy: