Fanów twórczości jest obecnie

sobota, 5 marca 2011

Hipoterapia duchowa- esej Darii Galant

zapraszamy do zapoznania się z krótkim tekstem DG, dotyczącym wplywu koni na czlowieka. Tekst stanowi fragment eseju pisarki, który wkrótce zostanie opublikowany w prasie.

Redakcja


"Konie mają w sobie pewną energię. Nie jest ona ani zwierzęca, ani ludzka. Nie jest też związana z przyrodą. Jest czyms pomiędzy dwoma formami życia- usytuowanymi przeciwlegle do siebie. Tak, jak można okreslić usytuowanie pomiędzy niebem a ziemią. Pomiędzy dotykalnym a niedotykalnym. Pomiędzy faktem a fikcją.

Konie mają swoją fazę biologiczną i mają swoją fazę- nazwałam ją- magiczną. Ta faza magiczna jest obszarem, pod którym kryje się nić, wiążąca naszą swiadomosc z podswiadomoscią. Nad tym wszystkim czuwa nadistnienie(...)

Ta nić jednak pojawia się w scisle okreslonym momencie. Nie każdy może ją odnalezc. Gdy zas dane mu będzie zobaczenie tego nieslychanego zjawiska, zrozumie na czym polega uzdrawiająca moc koni. Hipoterapia bowiem nie jest sama w sobie dobrem dla czlowieka. To nie tylko bycie na swiezym powietrzu, w lesie, na padoku, w stajni wypelnionej ludzmi. To wymiar fizyczny. Często doskwierający tym, którzy w stajni i przy koniach szukają czegos innego. tej nici. Znajdują jednak biologię(...)"

Daria Galant

Brak komentarzy: